Kaip išsirinkti akmenį

Pirmiausia, noriu papasakoti savo istoriją ir kaip akmenys atsirado mano gyvenime. O istorija prasideda ne taip jau ir linksmai. Kai pastojau, labai nukrito mano hemoglobinas kraujyje. Jis niekada nebuvo aukštas pas mane, bet tuomet teko visą nėštumą gerti geležies papildus tam, kad per gimdydą nenukraujuočiau. Mat geležies trūkumas skystina kraują ir jis sunkiau kreša. Kas įdomiausia, kad jokie papildai man tąkart nepadėjo taip, kaip alyviniai obuoliai. Gimdžiau rudenį, tai prieš tai tiek jų prisivalgiau, kad tokio aukšto hemaglobino niekada gyvenime nebuvau turėjusi. Gimdymas praėjo sklandžiai ir maniau, kad baigėsi mano problemos su geležim. Bet pasirodo nieko panašaus - man išsivystė mažakraujystė ir atsirado visokios sveikatos problemos. Kai imuninė sistema visai nusiplo ir pradėjau sirgti įvairiomis peršalimo ar virusinėmis ligomis, pradėjau daugiau domėtis savo liga, dariausiai visokiausius kraujo tyrumus. Nuolat gerti geležies papildus man kažkaip nelabai patiko, tuo labiau, kad niekad nejaučiau normalaus pagerėjimo nuo jų. O viena gydytoja užsiminė, kad gali būti jog mano organizmas tiesiog neįsisavina geležies. Ir ką daryt, kad įsisavintų niekas nežino...

Tai vat, vieną dieną iš giminaitės gavau dovanų APYRANKĘ IR KAROLIUS. Sako - "...tau jie padės dėl mažakraujystės". Nu gerai galvoju, tik kad tie papuošalai man buvo ne patys gražiausi, tai aš juos pasidėjau į dėžutę ir tiek. Be to, turėčiau paminėti, kad ankčiau aš apskritai nemėgau puoštis. Pagrindinis mano papuošalas buvo auskarai, ir tie minimalistiniai - tiesiog paprastos akutės ar sidabriniai žiedeliai. O daugiau, nebent grandinėlė su pakabučiu. Niekada nenešiojau apyrankių, o tuo labiau karolių. Tačiau vieną vakarą, kai ruošėmės eiti į kavinę vakarieniauti, prisiminiau naujus papuošalus ir nusprendžiau juos užsidėti. Ilgai žiūrinėjau ir mąsčiau, kaip ir kodėl jie man gali padėt nuo mažakraujystės?

Pradėjau googlint, ieškot informacijos - taip visą vakarienę praleidau įkišusi nosį į telefoną. Kai išsiaiškinau, kad ant mano kaklo HEMATITAS - akmuo, kuris kaip teigia internetas skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, geležies įsisavinimą, šalina toksinus ir stiprina kraują sergant anemija (mažakraujyste), man tai buvo tarsi koks nušvitimas! Aš taip pasinėriau į akmenų paieškas, kad tą dieną man visai susisuko galva. Kadangi gauti karoliai su apyranke man nelabai patiko, pradėjau ieškoti naujų papuošalų iš hematito. Ir tiesą pasakius, nieko gražaus ir gero tuomet neradau. Tada pradėjau galvot, kad gal galima tiesiog pačio akmens nusipirkt. O tada ir prasidėjo! Pasirodo jis nei brangus, nei retas, jo pilnos akmeninimis prekiaujančios parduotuvės, kiek tikras - čia jau kitas klausimas :) Man akys taip išsiplėtė, kad norėjau kuo greičiau juos gyvai pamatyti ir nusipirkti.

Todėl kitą dieną, nieko nelaukusi, sėdau ir nuvažiavau į parduotuvę, kurią žinojau ir pasitikėjau. Kadangi neturėjau jokių priemonių papuošalų gamybai, o maloni pardavėja papasakojo nuo ko pradėti ir ko reikėtų, norint pasidaryti bent jau apyrankę, tai aš tuomet prisipirkau visko ko reikia ir išėjau labai LAIMINGA. Aišku, daugiausia įsigyjau hematito visokiausių karoliukų ir vos vieną kitą priemonę papuošalams gaminti. Nuo to laiko kai pradėjau verti, tai iki šiol nebegaliu sustoti. Ir dabar mano dėžutėse daugiausia yra įvairių hematito karoliukų, dedu juos praktiškai į visus papuošalus, bent po mažą karoliuką, derinu su kitais akmenimis ir tikrai, be galo jį mėgstu.

Ir jei paklausite, ar hematitas padėjo man pagerinti kraują, galiu pasakyti TAIP. Po pusės metų kasdienio hematito nešiojimo,su tam tikrom pertraukom, nes akmuo yra itin stiprus - pradėjo gerėti kraujo tyrimai. Žinoma, aš tuo pačiu ir toliau gėriau geležies papildus, bet panašu, kad pagaliau mano organizmas pradėjo juos įsisavinti. Dabar man tai atrodo taip normalu ir natūralu, kad net kelia šypseną prisiminus, kai pradžioj viskas atrodė kaip kažkokia magija ar burtai, kuriais sunku patikėt :)

Todėl tikrai TIKIU, kad akmenys ir kristalai, lygiai taip pat kaip ir metalai, daro vienokį ar kitokį poveikį mūsų organizmui. Kiekvienas akmuo turi skirtingų galių, kaip ir jų spalvos sukelia įvairias emocijas. Taigi akmenį siūlyčiau rinktis tik gyvai, jį matant, liečiant, laikant rankoje, o geriausia tai daryti užsimerkus ir bandyt pajusti - traukia ar ne. Kartais tikrai vieni labiau patrauklūs, kiti mažiau, o trečio iš vis nesinori. Dar pastebėjau, kad kartais akmuo atrodo ir visai nieko, o padarytas papuošalas iš jo, tiesiog atbaido. Todėl siūlyčiau išsirinkus akmenį, kurio norisi dėl kažkokių priežasčių, pagalvoti, kokio papuošalo su juo norėtųsi ir tik tada pradėti paieškas. Arba atvirkščiai - žinant, koks papuošalas tinka ir patinka, ieškoti tokio su norimu akmeniu. Nes labai dažnai renkamės iš to, ką randam internete, net nepagalvodami, ko iš tiesų patys trokštame. Ir net jeigu nerandate, ko ieškote, tai dar nereiškia, kad negalite pasidaryti patys arba užsisakyti.

Dar truputi grįžkim, prie mano istorijos su hematitu. Kai aš prisipirkau akmenų, pradėjau domėtis papuošalų gamyba ir apskitai pačiais akmenimis, nes tiesiog buvau sužavėta tuo, kas vyksta su manim ir man buvo labai įdomu - ką jie gali, kaip veikia, kaip atrodo, kokie pavadinimai? Taip nėriau į kristalų pasaulį ir vis atrandu naujų, mane žavinčių akmenų. Kuo toliau, tuo jų norisi daugiau, kad geriau pažinčiau, suprasčiau ir pajausčiau. Patinka juos derinti tarpusavyje po du, nes jų yra tiek spalvų, tekstūrų ir formų, kad galima pasimesti. Todėl pradėjau pirkti knygas, imti jas iš bibliotekos ir skaityti, mokintis, ieškoti man dominančios informacijos. Taip po truputi pradėjau su jais susipažinti. Ką iškart pastebėjau praktiškai visose knygose apie kristalus ir akmenis, kad visur juos skirsto ZODIAKO ŽENKLAMS. Kai kur tas skirstymas sutampa, kitur visai skirtingai, bet kaip ten bebūtų yra tam tikras ryšys. Taigi kaip žinoti, kurie akmenys iš tikrųjų savo savybėmis daugiau ar mažiau tinka skirtingiems zodiako ženklams? Tarkim, aš esu Šaulys, ir visur kaip susitarę rašo, kad mano akmuo yra TURKIS. Nu bet man jis visai nepatinka ir niekada nepatiko. Pirmiausia, tai jis man per ryškus, gal ir per šviesus, toks labiau vasarai sakyčiau tinkantis. Kitas dalykas, tai yra vienas labiausiai padirbinėjamų akmenų, todėl labai sunku rasti tikrą turkį.

O tada atradau LAZURITĄ - akmenį, man tinkantį pagal planetą. Jau vien pamačius knygoje ir internete jis man patiko, savo spalva, viskuo. Bet kai pamačiau gyvai papirko galutinai. Tada supratau, kad net geriausiu fotoaparatu kartais gali būti sunku perteikti akmens grožį. Dauguma jų turi keistus švytėjimus, kurie matosi, kai vartai akmenį ar sukioji į skirtingas puses. Kiti atrodo gražūs, faini, o kai paimi į ranką supranti, kad šiurkštus ar kažkoks nemalonus laikyti, ką jau kalbėti apie papuošalą iš jo. Taigi kaip ten bebūtų, akmenis galime rinktis įvairiai, bet galutinį sprendimą reikėtų priimti pamačius ar žinant, kaip kiekvienas akmuo atrodo gyvai.

O aš remdamasi dviem knygomis (Helmut G. Hofman "Nuostabusis brangakmenių pasaulis" ir Sarah Bartlett "Raktas į Kristalų pasaulį") parinkau po du akmenis kiekvienam zodiako ženklui, kad būtų iš ko pasirinkti, jeigu vienas kažkuris visai nepatiks :) Nors žinoma, visada geriau akmenį rinktis pagal jo savybes ir poveikį, o ne zodiako ženklą ar pavadinimą. Taip kaip man nutiko. Todėl prie kiekvieno akmens pateiksiu keleta jo savybių, kurios galbūt padės apsispręsti. Be to, norėčiau paminėti, kad akmuo, pats savaime nieko nepadarys už jus, jis tik padeda einant savo gyvenimo keliu. O veiksmų imtis turėsite patys. Taip pat labai svarbu TIKĖTI, NORĖTI IR GALĖTI - keistis ar priimti sprendimus. Taigi, mano sąrašas būtų toks:

AVINUI - karneolis ir jaspis. Karneolis - padeda geriau susikoncetruoti, didina darbingumą, kūrybiškumą ir entuziazmą. Suteikia žaismingumo, seksualumo, gerą nuotaiką, oda tampa jaunatviškai graži ir gaivi.  Jaspis - padeda nuraminti per karštus jausmus, stiprina pasitikėjimą savimi. Skatina sąžiningumą, padeda atpažinti ir atsikratyti kaltės jausmo.

JAUČIUI - chrizokola ir turmalinas. Chrizokola - stiprina ištvermę ir ramumą, skatina gerumą ir toleranciją. Išsklaido neigiamą energiją, suteikia pozityvių minčių ir sustiprina tikėjimą savimi. Turmalinas - stiprina dvasią ir padeda susikoncentruoti, suteikia harmonijos, kūrybiškumo ir džiaugsmo. Kristalas pagerina lytinį gyvenimą, skatina užuojautą ir tikrą meilę.

DVYNIAMS - citrinas ir agatas. Citrinas - skleidžia šviesą, teigiamą energiją, suteikia jaukumo, įkvepia. Yra gausos akmuo, pritraukiantis turtus ir klestėjimą, finansines idėjas ir komercines galimybes. Agatas - tramdo susikaupusias emocijas ir stiprina, suteikia jaukumo ir saugo. Moko analizuoti save, skatina loginį ir realistinį mąstymą. Laikomas vienu stipriausių sėkmę traukiančiu akmeniu.

VĖŽIAMS - mėnulio akmuo ir perlai. Mėnulio akmuo - žadina intuityviąją, kūrybinę ir moteriškąją pusę, harmonizuoja. Žinomas kaip vaisingumo ir ištikimybės kristalas, aistringos meilės traukos akmuo. Perlai - padeda garbingiau elgtis su savimi ir kitais, suteikia saugumo jausmą. Skatina vaisingumą ir palengvina gimdymą. Šviesūs perlai stiprina moteriškas savybes, tamsūs - vyriškas.

LIŪTAMS - tigro akis ir saulės akmuo. Tigro akis - aktyvina ir stiprina, skatina kūrybiškumą ir padeda siekti užsibrėžto tikslo. Ramina skausmą, nervus ir hormoninius sutrikimus. Saulės akmuo - suteikia šviesos ir meilės širdžiai, išlaisvina susikaupusias emocijas. Akmuo siejamas su sėkme ir fortūna, todėl gali atskleisti jūsų tikrus talentus, taip pat padeda įveikti depresiją, rūpasčius ir baimę.

MERGELEI - fluoritas ir agatas. Fluoritas - padeda suvokti iliuzijas, skatina protinį darbą, suvokimą ir suteikia ramybės. Jis ne tik apsaugo nuo negatyvios energijos, bet ir padeda suprasti, kada išorės įtaka gali būti žalinga. Agatas - tramdo susikaupusias emocijas ir stiprina, suteikia jaukumo ir saugo. Moko analizuoti save, skatina loginį ir realistinį mąstymą. Laikomas vienu stipriausių sėkmę traukiančiu akmeniu.

SVARSTYKLĖMS - turmalinas ir akvamarinas. Turmalinas - stiprina dvasią ir padeda susikoncentruoti, suteikia harmonijos, kūrybiškumo ir džiaugsmo. Kristalas pagerina lytinį gyvenimą, skatina užuojautą ir tikrą meilę. Akvamarinas - skaidrina mintis ir jausmus, skatina taiką, supratimą ir toleranciją. Kristalas suaktyvina meilę, grožį ir kūrybinės saviraiškos idealus, mažina alergiją ir stiprina regėjimą.

SKORPIONUI - obsidianas ir malachitas. Obsidianas - parodo šešėlinę pusę, saugo, stiprina, padeda nusileisti ant žemės. Tai jėgos akmuo, padeda įgyti autoritetą, o tai puikiai atsiliepia verslo sandoriams ir finansinei sėkmei. Malachitas - sugeria neigiamą energiją, padeda atsikratyti įkyrių negerų jausmų, skatina užuojautą ir supratimą. Padeda įgyvendinti rizikingus sumanymus ar projektus ir eiti teisingu gyvenimo keliu.

ŠAULIUI - turkis ir lazuritas. Turkis - skatina kūrybiškumą ir gamtos supratimą, simbolizuoja grožį. Pritraukia romantišką meilę arba paskatina spontaniškumą ir susidomėjimą visuose meilės ryšiuose. Lazuritas - skaidrina mintis, palengvina darbą su kitais žmonėmis. Padeda moksluose, meilėje, ieškant gyvenimo prasmės arba tiesiog siekiant išreikšti save kaip asmenybę.

OŽIARAGIUI - granatas ir oniksas. Granatas - teikia džiaugsmo ir gyvybinės energijos, skatina savo vertės pajautimą. Prisideda prie sėkmės verslo pasaulyje ir pritraukia naudingus partnerius. Oniksas - saugo ir teikia stabilumo, pusiausvyros kūnui ir sielai. Kristalas didina ištvermę ir padeda lengviau priimti išmintingus sprendimus, stiprina imuninę sistemą, klausą.

VANDENIUI - akvamarinas ir azuritas. Akvamarinas - skaidrina mintis ir jausmus, skatina taiką, supratimą ir toleranciją. Kristalas suaktyvina meilę, grožį ir kūrybinės saviraiškos idealus, mažina alergiją ir stiprina regėjimą. Azuritas - skatina geriau susikoncentruoti, žadina intuiciją, skaidrina mintis. Akmuo mažina nerimą, neapsisprendimą ar sutrikimą, jis taip pat suteikia įkvėpimo akimirkų ir kitokį suvokimą, stimuliuoja skydliaukės veiklą.

ŽUVIMS - ametistas ir mėlynasis agatas. Ametistas - teikia ramybę ir atsipalaidavimą, skatina dvasingumą ir meilę žmonėms. Padeda išjudinti vaizduotę ir intuityvius sugebėjimus, gerina mąstymą ir stimuliuoja naujas idėjas, pakelia kraujo spaudimą. Mėlynasis agatas - didina kūrybinę vaizduotę, neutralizuoja stresą, pyktį ir baimę. Skatina aukštesnį sąmonės lygmenį, geresnę intuiciją ir meninį įkvėpimą, turi stimuliuojantį poveikį nuotaikai ir jausmams.