Mala ir karantinas

Kaip jau minėjau - papuošalų gamyba stipriausiai pasireiškė per karantiną sėdint namuose. Ir tai buvo tikras išsigelbėjimas, nes pats karoliukų vėrimas mane veikia tarsi meditacija. Visai pamirštu, kas vyksta aplinkui ir labai lengvai būnų akimirkoje ČIA IR DABAR, nes susikoncentruoju į tai, ką darau. O kai neverdavau, mokinausi iš knygų, googlo ir visagalio youtubo, kur galima rasti tiek įvairiausių technikų, kad net galva sukasi. Ne vieną jų pati išbandžiau, ne viskas patiko ir gaudavosi, todėl atsirinkau, kas man miela ir gražu. Taip visai netikėtai atradau malą - meditacijos karolius.

Man mala padeda sutelkti dėmesį stengiantis teisingai kviepuoti. Medituodama suku malos vėrinį rankose, kiekvieną karoliuką sukdama tarp pirštų. Taigi vienas iš būdų yra Mala vėrinį naudoti praktikuojant teisingą kvėpavimą - Pranayamą. Ties vienu karoliuku ĮKVĖPKITE, ties kitu IŠKVĖPKITE. Taip atliekant kvėpavimo pratimus yra paprasčiau sutelkti dėmesį, išlaikyti tolygų ritmą ir lengviau kontroliuoti sąmoningo kvėpavimo trukmę. Arba ties kiekvienu karoliuku galima KARTOTI savo norą ar maldą, ar tuo metu jums svarbų teiginį, pavyzdžiui: myliu save tokią, kokia esu ir pan. Žodžius galima sakyti garsiai, šnibždant ar kartoti mintyse.

Pats žodis MALA reiškia vėrinį, o malos karoliai yra laikomi meditacijos ir maldos simboliu. Tai tarsi rytietiškas rožinis, kuriam patikim slapsčiausias savo mintis, prašymus, norus ir maldas.Todėl mala yra puiki priemonė einant dvasinio tobulėjimo keliu. Malos vėrinį dažniausiai sudaro 108 karoliukai ir vienas už kitus didesnis karoliukas. Kiek rečiau malos būna 54, 27 ir 18 karoliukų. Vedose 108 yra laikomas sėkmės ir tobulumo skaičiumi. Atrologijoje 108 taip pat yra ypatingas skaičius, nes nurodo 9 planetas, kurios per metus pereina visus zodiako ženklus (9x12=108). Didžioji mala gali būti nešiojama ant kaklo kaip papuošalas, o trumpesnės - kaip apyrankės.

Todėl manau reikėtų skirti pakankamai laiko renkantis savo mala vėrinį. Tai ne šiaip aksesuaras - tai jūsų vedlys į maldą ir meditaciją. Kaip kaklo vėrinys ar apyrankė nešiojama mala primins jums apie pasiryžimą žengti dvasinio tobulėjimo keliu. Todėl pirmiausia reikia pagalvoti ir išsirinkti, iš ko bus padaryta jūsų mala. Tai gali būti medžio, stiklo ar akmens karoliukai. Visi jie labai skiriasi tiek forma, spalva ar savo tekstūra. Akmuo bus šaltas ir sunkus, stiklas nugludintas ir skaidrus, o medis šiltas ir greičiausiai rudas. Dar pagalvokite ir apie dydį, ne tik pačios malos, kiek karoliukų norėtumėte (108,54, 27 ar 18), bet ir pačių KAROLIUKŲ DYDĮ. Jų pasirinkimas labai platus - aš dažniausiai naudoju 6-8 mm skersmens karoliukus. Taip pat forma gali būti ne būtinai apvali - kartais būna labai gražių netaisyklingos formos karoliukų, tik pageidautina, kad jie būtų aptakūs, be aštrių kampų. 

Tokį vėrinį tikrai lengva pasidaryti ir patiems. Todėl išsirinkus norimus karoliukus reikėtų paieškoti tvirtos VIRVELĖS. Patarčiau iškart atkreipti dėmesį į jos storį, kad lengvai tilptų į karoliuko skylutę. Taigi jums reikės:

- ne mažiau 1 metro virvelės,

- tiek karoliukų, kokio dydžio malą nusprendėte daryti - 108, 54, 27 arba 18,

- vieno gerokai didesnio karoliuko už kitus - taip vadinamos malos galvos,

- ir 6-8 karoliukų užbaigimui.

Tuomet pagalvokite, kaip suvertos malos norėtumėte. Galimi du variantai - tarp karoliukų daryti mazgelius arba tiesiog verti karoliukus vieną po kito. Jeigu nusprendėte daryti malą su mazgeliais tarp karoliukų, tai atkreipkite dėmesį, kad jums reikės DVIGUBAI ilgesnės virvelės.

Tuomet suverkite visus karoliukus (108, 54, 27 arba 18) ant vivelės ir jos galuose užriškite po mazgelį, kad karoliukai nepabėgtų. Tada abu virvelės galus suriškite kartu vienu dideliu mazgu ir per ABI virveles verkite didyjį karoliuką - malos galvą. Liko užbaigti malą ant virvelės galų suvėrus dar po 3-4 karoliukus ir pabaigą užtvirti mazgeliu. Likusius virvelės galus nukirpkite ir štai jūsų pirmoji mala. Jei naudojote sintetinę virvelę, galite jos galus uždeginti, taip tikrai neatsiriš mazgeliai.

Jei turite papildomų gražių karoliukų, kuriuos norite panaudoti maloje, galite juos dėti kaip intarpus prie malos galvos arba žemiau jos. Galbūt norite malos užbaigimą daryti su ilgu gražiu kutu. Tuomet jį tvirtinkite taip pat prie malos galvos. Malos užbaigimą galite sugalvoti kokį tik norite ir panaudoti įvairias priemones. Svarbiausia, kad jums patiktų ir būtų gražu. Tada mala galėsite DŽIAUGTIS ir vis dažniau norėsis ją naudoti, puoštis ar tiesiog paimti į rankas.