Kaip fotografuoti produktus

Trumpa atmintinė, kaip fotografuoti produktus tiesiog telefonu. 8 labai svarbūs žingsniai, kurie padės pasiekti maksimaliai gerą rezultatą.

1. Fotografuoti natūraliame apšvietime. Pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai išjungti blykstę, nes ji garantuotai sugadins vaizdą. Taip pat vengti lempų ar kito dirbtinio apšvietimo. Paaiškinsiu kodėl? Fotografuojant produktus labai svarbu išgauti natūralias jų spalvas, išryškint detales, faktūrą ar tekstūrą. Visa tai, be didelio vargo pavyks padaryti tiesiog naudojantis saulės šviesa. O su dirbtiniu apšvietimu nemaža tikimybė, kad spalva neatitiks realybės. Todėl lengviausias ir paprasčiausias būdas - naudotis natūraliu apšvietimu. 

2. Fotografuoti laikantis pagrindinės kompozicijos taisyklės. Trejeto taisyklė sako - vaizdą padalinus į tris horozontalias ir tris vertikalias dalis gauname linijas, kurios parodo, kuriose vietose turi būti produktai, kiti daiktai, horizontas ar skiriamosios linijos. Dėliokite produktus taip, kad jie būtų šių linijų susikirtimo taškuose. Telefono kameros nustatymuose pasirinkite grid (tinklelis) fukciją ir kaskart fotografuojant naudokitės juo nukreipdami kamerą taip, kad objektai būtų ant tų linijų, o dar geriau jų susikirtimo vietose.

3. Fotografuoti trim skirtingais kadrais. Bendras kadras - kai matosi produktas ir aplinka, kurioje jis yra. Vidutinis kadras - kai aiškiai matosi visas produktas. Stambus kadras - kai produktą matome iš labai arti, jo dalį ar kažkokią detalę. Tokia nuotraukų serija padės suprasti produkto dydį, jo panaudojimą, savybes, išskirtinumą ir pažinti iš arčiau. Telefonai su trimis kameromis čia puikiai tinka, nes nereiks naudoti zoom funkcijos. Tiesiog nufotografuokite su 0,5x kamera, tuomet su 1x ir galiausiai pasinaudokite 2x kamera. 

4. Fotografuoti įdomesniu kampu. Žmogus įpratęs matyti vaizdą akių lygyje. Todėl nufotografavus jį kitu rakursu, gausime gerokai įdomesnį ir ne taip įprastą vaizdą. Tai padaryti galima pakreipus kamerą, kad vertikalios linijos taptų įstrižomis, iškėlus kamerą aukštai arba kaip tik pažvelgus iš apačios. Tokie rakursai visada daro įspūdį, nes pamatome daiktus visiškai kitokius, nei esame įprastę matyti.

5. Fotografuoti vadovaujantis spalvų ratu. Greta esančios spalvos harmoningai dera, tokios spalvos yra malonios akiai, neerzina. O priešingose rato pusėse esančios spalvos yra konkuruojančios ir kontrastingos. Tokios spalvos taip pat tinka kartu, nes žadina jausmus ir atreipia dėmesį. Ypač tai svarbu, jeigu produktas yra spalvotas arba ryškiai vienspalvis. Netinkamai parinktas fonas ar kitos dekoro detalės gali sugadinti vaizdą. O tinkamai parinkta splava, jį dar labiau paryškins ir atkreips dėmesį.

6. Fotografuoti naudojant foną. Fonas visuomet gelbsti, kai reikia foto elektroninei parduotuvei arba kai supanti aplinka nėra itin fotogeniška. Jį galima rinktis iš įvairių spalvų, derinti tarpusavyje arba naudoti baltą - patį populiariausią ir estetiškiausią. Jame išryškėja visos kitos spalvos, atsiskleidžia forma ir detalės, todėl taip dažnai naudojamas produktų fotografijoje. Ypač baltas fonas rekomenduotinas, jeigu produktas ar jo pakuotė yra margi arba kelių spalvų.

7. Prieš fotografuojant tinkamai paruošti produktą ir įrangą. Pirmiausia reikia švariai nuvalyti kameros objektyvą ir praktikuoti tai kiekvieną kart vos įsijungus kamerą, kol taps įpročiu. Nes telefono kamera labai dažnai būna nučiupinėta, ko pasekoje gauname neryškias ir tarsi per rūką nuotraukas. Tuomet ne ką mažiau svarbu yra tinkamai paruošti produktus: išlyginti, paslėpti nereikalingas etiketes ir barkodus, nuvalyti dulkes ir pirštų dėmes, ištiesinti pakuotę. Produktas ir jo aplinka turi būti nepriekaištingai tvarkingi. Tai labai svarbu!

8. Fotografuoti naudojantis stovu. Labai svarbu, kad fotografuojant kamera nesujudėtų. Su stovu bus žymiai patogiau ir greičiau, kai reikia nufotografuoti daug produktų toje pačioje aplinkoje. O jeigu neturite stovo, tuomet pasinaudokite bet kokiu pagrindu alkūnei ar riešui atremti. 

Tikiuosi buvo naudinga ir pasinaudosite mano patarimais. O norintiems labiau tobulėti ir pasidaryti daug gražių nuotraukų kviečiu į foto dirbtuves.